Így csökkenthető természetes módon az anginás mellkasi fájdalom
Az anginás roham az infarktushoz hasonló tünetekkel járó, de 10-15 percen belül spontán vagy gyógyszer hatására szűnő, hirtelen fellépő, szorító, vagy nyomó mellkasi fájdalom. A mellkasi fájdalom a bal karba, nyakba és állkapocsba, de akár a hátba is kisugározhat, emellett a beteg fulladhat, szapora szívverése lehet, hányingert érezhet, erősen verejtékezhet is. Mivel a tünetek nagyon hasonlítanak a szívroham jeleire, azonnal kérjen orvosi segítséget, ha ilyen tüneteket tapasztal!
Ha már diagnosztizálták az anginát, akkor az orvos által előírt gyógyszerek mellett az alábbi természetes módszerek is segítik az anginás fájdalom enyhítését és a későbbi rohamok megelőzését.
Figyeljen a koleszterin szintjére!
A magas koleszterinszint növeli az ismétlődő angina kockázatát. Kerülje a telített zsírokban gazdag ételeket, és fogyasszon minél többet az olyan koleszterinszint csökkentő élelmiszerekből, mint a zab, omega-3 zsírsavakban gazdag halak, diófélék, vagy fokhagyma.
Igyon gyógyteát!
A koleszterinszint csökkentése és az angina megelőzése érdekében érdemes naponta bizonyos gyógyteákat fogyasztani. A lucerna, görögszéna és koreai ginzeng tea segít csökkenteni az angina kockázatát a koleszterinszint csökkentésével. A cickafark- és galagonyatea is jó választás lehet.
Antioxidánsokban gazdag étrend
Az antioxidánsokban gazdag étrend segít csökkenteni a koleszterin-plakkok lerakódását az artériákban, és az angina megelőzését. A zöldségek és gyümölcsök kiváló forrásai az antioxidáns vitaminoknak (A, C, E) és a szelénnek. A zöldtea is hatékony antioxidáns forrás, rendszeres fogyasztásával hozzájárul az egészsége megőrzéséhez.
Egyen többször, kevesebbet!
A nagy étkezések helyett egyen inkább többször, de kisebb adagokat. Így nem terheli túl a gyomrát.
Mozogjon rendszeresen!
Kezdjen el rendszeresen mozogni, de ne erőltesse túl magát! Fontos, hogy ne terhelje túl a szívét, és szakértő véleményét is kikérje, mielőtt új edzésprogramba kezdene. Fokozatosan kezdjen hozzá és tartson gyakran szünetet!
Relaxáljon!
Tanuljon meg relaxálni! A jóga, aromaterápia és mély légzés is segítenek az anginát kiváltó stressz kezelésében. Hasznos relaxációs módszer még a zeneterápia, a biofeedback és meditáció is.
Forrás: livestrong.com